BAZA WIEDZY
Blog

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia mieszkania?

17-07-2020

Własne mieszkanie to spełnienie marzeń. Zazwyczaj trzeba na nie ciężko pracować, dlatego, gdy wreszcie możemy pozwolić sobie na jego zakup, jest to dla nas doniosłe wydarzenie. Własne cztery kąty to dla każdego człowieka bezpieczny azyl, miejsce, do którego możemy w każdej chwili wrócić i poczuć się dobrze. Wszystko, co jest dla nas tak cenne, powinno być należycie chronione, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu. Agencje ubezpieczeniowe oferują swoim klientom specjalne ubezpieczenia mieszkań, które są zaliczane do grupy ubezpieczeń majątkowych, a ich zadaniem jest ochrona mieszkania oraz znajdujących się w nim ruchomości przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń losowych, które mogłyby przyczynić się do ich zniszczenia, utraty lub częściowej straty posiadanego przez nas majątku. Nieszczęśliwe wypadki takie jak np. włamania, silne wichury, powodzie czy pożary zdarzają się dość często, dlatego warto zawczasu pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu mieszkania.

Jaki jest zakres ubezpieczenia mieszkania?

Chcąc wykupić ubezpieczenie mieszkania, zastanawiamy się, jaki dokładnie jest jego zakres. Zanim zdecydujemy się na konkretne ubezpieczenie, powinniśmy dowiedzieć się, jakie wypadki losowe obejmuje. Oferowane przez naszą firmę ubezpieczenia mieszkań chronią całe mieszkania (ściany, sufity, podłogi itp.), co jest niezwykle istotne w razie pożaru, zalania lub innego nieszczęśliwego zdarzenia. Obejmują ochroną także ruchomości znajdujące się wewnątrz mieszkania, czyli np. sprzęt RTV, meble i inne przedmioty użytkowe. Są one objęte ochroną zarówno w przypadku zniszczenia, jak i kradzieży. Chronione są również wszystkie elementy wyposażenia wykonane ze szkła (np. lustra, szyby czy płyty indukcyjne). 

Wykupując ubezpieczenie mieszkania, zyskujemy spokój ducha wynikający z gwarancji bezpieczeństwa. Nasze mienie jest zabezpieczone przed ewentualnymi nieszczęśliwymi wydarzeniami losowymi, które mogą doprowadzić do jego zniszczenia lub utraty takimi jak: pożar, zalanie, powódź, uderzenie pioruna, eksplozja, huragan, grad, obsuwanie się lub trzęsienie ziemi, lawina, a także kradzież z włamaniem albo rabunek. 

Jakie korzyści wynikają z wykupienia ubezpieczenia mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania to doskonałe rozwiązanie zabezpieczające nasz majątek. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek nieszczęśliwego zdarzenia losowego, które doprowadzi do utraty lub zniszczenia naszego mienia, możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Pracownicy agencji ubezpieczeniowej mają doświadczenie i wiedzę niezbędną w przypadku ubiegania się o wypłatę należnego odszkodowania, mogą także sprawnie zorganizować fachową pomoc naprawczą (np. hydrauliczną, elektryczną czy ślusarską).

Wróć do bloga