Czy i jak ubezpieczyć dziecko?
02 grudnia, 2021

Rodzice zawsze pragną wszystkiego, co najlepsze dla swoich dzieci. Przede wszystkim chcą im zapewnić godziwe życie i bezpieczeństwo. Dzieci są szczególnie narażone na uczestniczenie w wielu niebezpiecznych zdarzeniach, do których może dojść w domu, szkole, przedszkolu, żłobku, na placu zabaw, podczas zajęć pozalekcyjnych czy powrotu do domu. Wynika to z ich żywiołowej natury, drzemiącej w nich energii oraz braku przewidywania konsekwencji swoich działań, przez co często są one wysoce ryzykowne. 

Nie można temu niestety całkowicie zapobiec, jednak można zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, które w razie potrzeby zapewni środki finansowe niezbędne do wyleczenia dziecka. Takie zabezpieczenie przed finansowymi skutkami nieszczęśliwych wypadków zapewnia rodzicom poczucie wewnętrznego spokoju, dlatego warto wykupić ubezpieczenie dla swoich pociech.

 

Co może się stać dziecku?

 

Nawet jeżeli Twoje dziecko jest bardzo spokojne, to każdego dnia może uczestniczyć w niebezpiecznych zdarzeniach. Do największej liczby nieszczęśliwych wypadków dochodzi w szkołach. Statystyki ich dotyczące są koszmarne – towarzystwa ubezpieczeniowe raportują, że rocznie dochodzi tam do około 80 tysięcy niebezpiecznych wypadków. Okazuje się, że bardzo często odnotowywane są tam złamania, zwichnięcia, rozbicia głów czy złamania zębów. W takich sytuacjach najczęściej niezbędna okazuje się specjalistyczna pomoc lekarza, a czasami nawet hospitalizacja.

 

Jakie ubezpieczenie wykupić dla dziecka?

 

Chociaż tradycyjnie to szkoły wybierają dla swoich uczniów najkorzystniejsze ubezpieczenie grupowe, to wykupienie go nie jest obowiązkowe. Polisy grupowe nie refundują wszystkich uszczerbków na zdrowiu, do których może dojść w szkole, dlatego warto pomyśleć o dodatkowym indywidualnym ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka.

Wybierając optymalną polisę dla swojej pociechy, pamiętaj, że powinna ona zapewniać kompleksową ochronę w zdarzeniach, na skutek których może dojść do uszkodzenia ciała. Niezwykle istotne jest także, aby chroniła Twoje dziecko nie tylko na terenie szkoły, ale też we wszystkich innych miejscach, w których przebywa (także za granicą), przez całą dobę i przez cały rok (nie wyłączając wakacji). Dobra polisa powinna pokrywać koszty: leczenia, pobytu w szpitalu, rehabilitacji, zakupu sprzętów ortopedycznych oraz leczenia czy odbudowy stomatologicznej.

Warto rozważyć zakup ubezpieczenia rodzinnego, do którego mogą przystąpić wszyscy najbliżsi krewni ubezpieczonego. Taka polisa zapewnia finansową ochronę w razie nieszczęśliwych wypadków zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, dzięki czemu poczujesz się pewniej. Ubezpieczenie tego typu można w każdej chwili rozszerzyć np. o leczenie poważnych chorób, prywatną opiekę medyczną, leczenie za granicą czy wsparcie w razie niezdolności do pracy.

 

 

Loading...