BAZA WIEDZY
Blog

Jakie konkretnie mienie można ubezpieczyć?

12-08-2020

Wiele osób chętnie korzysta z dodatkowej opcji w ubezpieczeniach, która obejmuje mienie. Jest to rodzaj zabezpieczenia zarówno dla przedsiębiorcy, jak i osoby prywatnej. Często polisa taka wchodzi w skład tej, którą wykupujemy dla mieszkania, domu lub innej nieruchomości. Dokładny zakres i możliwości jej obowiązywania uzależnione są od ubezpieczyciela i konkretnej oferty. Jeśli chodzi o ubezpieczenie mienia to jest to rodzaj ubezpieczenia majątkowego. Mówiąc najprościej, gdy się na nie decydujemy obejmujemy ochroną to co fizycznie posiadamy, konkretne dobra materialne.

Z jakich ubezpieczeń mienia korzystamy?

Ubezpieczenie mienia może dotyczyć zarówno wartości prywatnych, jak i należących do prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Pośród tych najpopularniejszych zdecydowanie znajdują się ubezpieczenia obejmujące nieruchomości – mieszkania, domy, biura, zakłady produkcyjne, hale magazynowe, ale ubezpieczamy również samochody. Różne firmy decydują się również na dodatkowe ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia towaru w transporcie lub w czasie magazynowania.

Jakie mienie może zostać objęte ubezpieczeniem?

Jednak ubezpieczenie mienia może objąć szereg innych elementów. Możemy bowiem ubezpieczyć dom, mieszkanie, budynki gospodarcze, wiatę, garaż czy altanę. Dodatkowa opcją jest rozszerzone ubezpieczenie mienia, które obejmuje m.in.: podłogi – deski, panele i glazurę, elementy wyposażenia łazienki takie jak kabina prysznicowa, wanna, umywalki, instalacja grzewcza, meble w zabudowie, szafę zabudowaną.

Jak widać wiele elementów w naszym domu może zostać objęte takim ubezpieczeniem. Jeśli coś, co posiadamy jest dla nas szczególnie wartościowe lub stanowi zabezpieczenie przyszłości dla naszej rodziny i zakup był kosztowny, to z pewnością warto skonsultować się z doradcą ubezpieczeniowym i rozważyć możliwości ubezpieczenia danego przedmiotu czy elementu, jakimi będziemy dysponować. Z pewnością będziemy wówczas spokojniejsi o jego bezpieczeństwo. 

Wróć do bloga