Ubezpieczenie Samochodu – Jedź bezpiecznie

Ubezpieczenie samochodu należy do ubezpieczeń komunikacyjnych, gwarantując ochronę kierowcy i współpasażerów przed niespodziewanymi sytuacjami na drodze oraz ich konsekwencjami finansowymi.

Ubezpieczenia komunikacyjne obowiązkowe to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), które chroni Cię przed odpowiedzialnością finansową za spowodowanie szkody innym uczestnikom zdarzenia drogowego. Zgodnie z polskim prawem, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla samochodów, ciągników, motorowerów, przyczep i naczep, pojazdów wielobieżnych i historycznych. Wysokość składki OC zależy również od wieku i długości posiadania uprawnień, stanu cywilnego i posiadania dzieci, wielkości miasta, marki, przebiegu oraz wieku auta, a także pojemności skokowej silnika.

Zniżki OC ustalane są w zależności od czasu posiadania uprawnień- im dłuższy staż, tym większe zniżki. Na wysokość składki wpływa również brak kolizji oraz marka samochodu.

Ubezpieczenie komunikacyjne dobrowolne to Autocasco (AC), Assistance oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

AC

AC zabezpiecza Twój pojazd w przypadku kradzieży, oddziaływania sił natury, uszkodzenia, spłonięcia w pożarze, kolizji z innym pojazdem lub zwierzęciem. Dzięki AC możesz korzystać z ochrony na terenie kraju i za granicą, wybierasz zakres ubezpieczenia i ustalić sposób wypłaty odszkodowania.

ASSISTANCE

ASSISTANCE to dodatkowe wsparcie dla kierowcy w przypadku awarii samochodu i innych nieprzewidzianych okoliczności na drodze. W zależności od zakresu polisy, ubezpieczyciel gwarantuje pomoc serwisową (naprawa na miejscu lub w najbliższym warsztacie, holowanie lub zapewnienie pojazdu zastępczego), a także zakwaterowanie w hotelu, gdy jest to konieczne. Ubezpieczenie może obejmować także pomoc finansową lub informacyjną.

NNW

NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, takich jak kolizje drogowe lub szkody osobowe związane z wypadkiem. W ramach polisy ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia i rehabilitacji, a także wypłaca środki finansowe w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci kierowcy i współpasażerów.

Ubezpieczenie komunikacyjne za granicą – zielona karta

W przypadku wyjazdów zagranicznych warto także zastanowić się nad ubezpieczeniem bagażu i rzeczy podróżujących osób oraz ubezpieczeniem granicznym, czy Zieloną Kartą.

Zielona Karta, czyli Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy jest potwierdzeniem posiadania aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego OC poza granicami kraju i pozwala na pokrycie szkód w przypadku kolizji drogowej. Zielona karta obowiązuje w państwach takich jak:

Z

Albania

Z

Iran

Z

Iran

Z

Czarnogóra

Z

Azejberdżan

Z

Macedonia

Z

Maroko

Z

Tunezja

Z

Mołdawia

Z

Turcja

Z

Bośnia i Hercegowina

Z

Rosja

Z

Serbia

Ubezpieczenie graniczne OC chroni kierowców,, przybywających bez ubezpieczenia spoza granic Polski przed odpowiedzialnością cywilną za spowodowane szkody na terenie kraju.

Pozostałe ubezpieczenia:

Ubezpieczenie

na Życie

Ubezpieczenie

Firmowe

Ubezpieczenie

Domu

Ubezpieczenie

Transportowe

Ubezpieczenie

Turystyczne

wiener bialy

Ubezpiecz Fotowoltaikę

wiener bialy

Ubezpieczenie medyczne

Galeria Stokrotka

Grzecznarowskiego 17
26-600 Radom

(48) 362-39-19

509-159-799

690-235-828

alpina@wp.pl

Pn-Pt: 9:00-17:00
Sob: 9:00-13:00

Inwestprojekt

Czachowskiego 34 pok. 101
26-600 Radom

(48) 362-68-80

502-393-766

alpinabis@wp.pl

Pn-Pt: 8:30-16:30
Sb: 9:00-12:00

Galeria Stokrotka

Inwestprojekt

A Ty masz już swój parasol ochronny?

Loading...